Форум » » Генпослуги » Ответить

Генпослуги

Еленка: Добрий день. Підскажіть, будь ласка, має право підрядник виставляти замовнику проценти генпослуг, які вони беруть для субпідрядника на виконання проектних робіт. Дякую)))

Ответов - 9

В.Н.: Еленка пишет: Добрий день. Підскажіть, будь ласка, має право підрядник виставляти замовнику проценти генпослуг, які вони беруть для субпідрядника на виконання проектних робіт. Такі витрати Замовника ніякими нормативними актами не передбачені. Такі "послуги" мають розгядатися тільки в НАБУ та СБУ на предмет корупційного відношення до ЦУ незалежно від форми власності. Підрядник бере гроші двічі: одночасно з Субпідрядника та Замовника за повітря. Зрозуміло?? де корупція зшита білими нитками??

Еленка: ДЯКУЮЮЮЮЮЮ!!!!))))))

АБорис: Затраты на составление тендерных предложений и проработка с согласованием технических заданий подрядчикам Лист ГУ ДФС у м. Києві від 27.10.2015 № 16269/10/26-15-15-01-09 Відповідно до підпункту 14.1.85 Кодексу інжиніринг - надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами). Таким чином, перелік інжинірингових послуг обмежено переліком, визначеним підпунктом 14.1.85 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, незалежно від наявності більш широких визначень цього терміну іншими юридично-правовими актами, а тому з метою застосування норм розділу V Кодексу до інжинірингових послуг можуть бути віднесені лише: - в галузі будівництва: надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об‘єктів; - стосовно об‘єктів техніки і технології: розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання таких об‘єктів;

АБорис: ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ Л И С Т N 7/7-161 від 02.03.2001 Щодо визначення розміру витрат з надання послуг генпідрядними будівельно-монтажними організаціями субпідрядним На численні запити щодо визначення розміру витрат з надання послуг генпідрядними будівельно-монтажними організаціями субпідрядним Держбуд України повідомляє. Розмір витрат з надання послуг генпідрядними організаціями субпідрядним визначається при укладанні контрактів сторонами виходячи з переліку послуг, що надаються, їх ринкової вартості та вартості обсягів робіт, який підлягає виконанню з наданням послуг генпідрядником. При наданні послуг генпідрядником в частині, що відноситься до накладних витрат (адміністративно-господарські витрати, які пов'язані з забезпеченням технічною документацією, організацією та координацією виконання робіт, здійсненням технічного нагляду, прийманням і здачею виконаних субпідрядником робіт замовнику; пожежно-сторожева охорона виконаних робіт та майна субпідрядників в межах будівельного майданчика; здійснення заходів з техніки безпеки і охорони праці загального характеру; благоустрій і утримання будівельного майданчика; прибирання і вивезення сміття), середній розмір цих витрат становить 1 відсоток від ринкової вартості субпідрядних робіт. Перший заступник Голови Комітету А.В.Беркута Для примера: Генподрядчик подготовил и выиграл тендер по NEFCO Узкоспециализированные работы типа огнзащиты и лифтов делают узкопрофильные субчики Если Генподрядчик оплатит ровно ту сумму что выставит Заказчику, эти действия не покроют его затрат

В.Н.: 1. АБорис , письмо -Филькина Грамота. После того, как г-на Беркуту мы размазывали по интернету с его УГП в составе Договора Подряда, он всю эту Ахинею собственноручно отменил (ищите свежее информацию). В КБ3 и КБ2в эти вещи неприемлемы, говорили об этом уже 1000 раз и не один год. УГП не обосновывают ХОЗ операцию, они говорят, что эта операция называется -ОТКАТ!!! Оплата -против ветра. 2. В посте с вопросом речь о том, что Подрядчик взял деньги и у Субподрядчика и у Заказчика одновременно, а это - шарлатанство, т.е. -уголовщина. 3. УГП взяты из СССР в выгодной их части. В полном же объеме - это и содержание Подрядчиком пионер-лагерей, столовых для рабочих и еще 1000 пунктов, которые сегодняшним подрядчикам и не снились и которые в ДСТУ не отражены. Но, главное!!, что в СССР УГП - это лишь отчетность, деньги перекладывались Государством из одного кармана в другой, из одного РСУ -другому. Разницу ощущаете?? АБорис пишет: Узкоспециализированные работы типа огнзащиты и лифтов делают узкопрофильные субчики Узкопрофильные субчики пусть напрямую заключают Договор с Заказчиком. Он им не скажет: плати УГП! Закон не позволяет. А Подрядчик для Суподрядчика является таким же Заказчиком на общих основаниях, о чем и писал г-н Беркута в своих прозрениях при отмене вышеупомянутого письма. С какого перепугу СУБ-подрядчик (лифтер) будет платить своему Заказчику (выигравшему Тендер Подрядчику)??? В Договоре Подряда нет статей, противоречащих законам экономики. Заказчик платит, а не наоборот!! Никто не запрещает заключать Договор на любые услуги, не запрещенные Законами Украины. Пусть эти услуги называются интимные или УГП, но оплачиваться они должны поставщику услуг Заказчиком этих услуг по Договору Услуг, т.е. Лифтеры должны оплатить УГП Подрядчику за предоставленные услуги, но далеко за пределами строительного Договора Подряда, в котором законный Заказчик строительства ОДИН, и который к финансовым разборкам своих Подрядчиков никакого отношения не имеет (ГЛ61 ГКУ ст.837-864).

В.Н.: АБорис пишет: Если Генподрядчик оплатит ровно ту сумму что выставит Заказчику, эти действия не покроют его затрат Нет ни единой статьи обоснованных расходов в строительстве объекта, которую бы не оплатил Заказчик в полном объеме. (даже!! в системе УЦО). Не существует ни единой копейки, затраченной Генподрядчиком на строительство объекта, которую бы не оплатил Заказчик в полном объеме. ГП не должен оплачивать Субподрядчикам то, что не может оплатить Заказчик, или самостоятельно выполнять ту работу, которую Заказчик оплачивать отказывается. ЗАКАЗЧИК ОПЛАЧИВАЕТ ВСЕ И ВСЯ!!! ЕСЛИ ЗАТРАТЫ СВЯЗАНЫ С ЕГО ОБЪЕКТОМ. (НЕ ДАЧАМИ ГП ИЛИ ОСВОЕНИЕМ РЫНКА СУБ)

АБорис: В посте с вопросом речь о том, что Подрядчик взял деньги и у Субподрядчика и у Заказчика одновременно, а это - шарлатанство, т.е. -уголовщина. Насколько я понял, генподрядчик дал акт субчика на меньшую суму (допустим первый блок, прибыль и админ меньше чем в его акте), мотивируя это тем, что разница это его расходы(УГП), не мог же заказчик подписать дц с такой статьей затрат как УГП? Вот ответ вроде Никто не запрещает заключать Договор на любые услуги, не запрещенные Законами Украины.Но должны оплатить УГП Подрядчику за предоставленные услуги, но далеко за пределами строительного Договора Подряда, в котором законный Заказчик строительства ОДИН, и который к финансовым разборкам своих Подрядчиков никакого отношения не имеет (ГЛ61 ГКУ ст.837-864). уже был бы более корректный и ёмкий. Ведь если генподрядчик просто закрыл один в один весь договор на субподряд , то это как раз и будет явным признаком правонарушения. Узкопрофильные субчики пусть напрямую заключают Договор с Заказчиком такой ход дробит предмет закупки, что неправильно, а также нарушает технологическую связь. ЗАКАЗЧИК ОПЛАЧИВАЕТ ВСЕ И ВСЯ!!! ЕСЛИ ЗАТРАТЫ СВЯЗАНЫ С ЕГО ОБЪЕКТОМ. Витрати учасника, пов'язані з підготовкою та поданням тендерних пропозиції не відшкодовуються (в тому числі і у разі відміни торгів чи визнання торгів такими, що не відбулися)

В.Н.: АБорис пишет: Насколько я понял, генподрядчик дал акт субчика на меньшую суму (допустим первый блок, прибыль и админ меньше чем в его акте), мотивируя это тем, что разница это его расходы(УГП), не мог же заказчик подписать дц с такой статьей затрат как УГП? ГП ничего никому не давал. ГП сам себе с субчиком разбирается без участия Заказчика. Это не трехсторонний Договор. Разница между СУБ и ГП в ОПР -это правильно и нормально: каждый несет свои затраты. Заказчика же интересуют прямые затраты Субподрядчика, т.е. как в накладной отпускная цена материала, но не накладные расходы. АБорис пишет: Ведь если генподрядчик просто закрыл один в один весь договор на субподряд , то это как раз и будет явным признаком правонарушения. Такого быть не может. Разница в ОПР и есть заработок ГП, а дополнительные аппетиты выражаются в УГП. Если же на УГП все-таки достигнуто согласие между сторонами - оформляется другой договор между ГП и СУБ и никакого отношения к Заказчику, Договору Подряда и к строительству этот Договор не имеет. Об этом и сказал в свое время г-н Беркута (ищите в ИНПРОЕКТЕ публикацию года 3-4 давности). АБорис пишет: Витрати учасника, пов'язані з підготовкою та поданням тендерних пропозиції не відшкодовуються (в тому числі і у разі відміни торгів чи визнання торгів такими, що не відбулися) Так эти тендерные посиделки и есть на свой страх и риск. Нужно иметь свои резервные средства, чтобы влазить в подобные игры, но не за счет будущих субподрядчиков, а за счет своей законной накопленной прибыли, которой, к сожалению, у Украинских строителей НЕТ, благодаря прогнившей системе УЦО.

В.Н.: МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ ЛИСТ 09.07.2009 N 12/14-728 Про взаємовідносини генпідрядника та субпідрядників ................. 2. Щодо виконання функцій генпідрядника Обсяг функцій генпідрядника та розмір плати за їх виконання встановлюється договором субпідряду, істотні умови якого повинні відповідати договору генпідряду. Розмір оплати функцій генпідрядника залежить від обґрунтованого обсягу його витрат на їх виконання і відповідно обумовлюються в договорі субпідряду. Як правило, такий розмір визначається розрахунковим методом і встановлюється у відсотковому відношенні від вартості договору субпідряду. На вимогу субпідрядника генпідрядник може надати йому кошторис витрат на виконання функцій (послуг) генпідрядника. В якій первинній обліковій формі відображати такі послуги та їх вартість, сторони вирішують самостійно з дотриманням вимог законодавства у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Пропозиція щодо неповної виплати субпідрядникові коштів за виконані ним роботи (за мінусом певного відсотка вартості послуг генпідрядника) суперечить чинному законодавству у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності, оскільки кожна бухгалтерська та фінансова операція має відповідати її цільовому призначенню, що відповідно забезпечує правильне визначення податкових зобов'язань суб'єктів господарювання і дозволяє уникнути порушень у цій сфері. Крім того, необхідно враховувати, що до договорів субпідряду застосовуються ті ж вимоги, що і до договорів підряду згідно з частиною 1 статті 323 ГКУ ( 436-15 ), про що зазначалось вище. Перший заступник Міністра А.Беркута http://consultant.parus.ua/?doc=05S2J7F672 =================== То, о чем говорилось выше. 1. УГП не место в КБ2 и КБ3. 2. На УГП по обоюдному согласию двух сторон нужно составлять другой Договор на оказание услуг за пределами Договора Подряда. ПС: есть еще свежее информация Минрегиона по этому вопросу. Найду -выложу.



полная версия страницы